Про професію “Психолог”

pshychologЧим займається психолог?

Основне місце роботи психолога – це школи, дитячі садки, інтернати, центри психологічної допомоги, фірми, приватна практика та інші установи. Фахівці за допомогою перевірених методик визначають здібності, індивідуальні якості школярів, вихованців та вибудовують окрему для кожного програму навчання.

Корекційна робота також входить до компетенції психологів. Вони допомагають людям долати складні моменти життя, формувати моделі поведінки у критичних ситуаціях. Відділи кадрів різних підприємств також стають місцем роботи багатьох фахівців. Вони працевлаштовуються менеджерами з персоналу.

Мета роботи психолога у корпорації – підвищити показники ефективності компанії, максимально мотивувати персонал. Знання психології також затребуване в мас-медіа, рекламі, політичній діяльності, юриспруденції. Психолог може вести приватну практику, займатися наукою.

Особливості спеціальності

Бути психологом не лише цікаво, а й корисно. Професія передбачає, що людина завжди має бути відкритою для нових знань, розвиватися, опановувати нові методики роботи. Інші переваги спеціальності:

  • Можливість допомагати людям вирішувати їхні проблеми;
  • Постійне особистісне зростання;
  • Пізнання причин вчинків, поведінки людей, формування філософського ставлення до зовнішніх подій;
  • Набуття внутрішнього спокою;
  • Можливість вести приватну практику та не залежати від роботодавця.

Особисті якості психолога

Прояв щирого інтересу до проблем клієнта та вміння поважати людину – ключові якості психолога. Бути хорошим фахівцем йому допомагають знання та освоєні навички.

Толерантність – ще одна якість, яка потрібна при роботі з людьми. Психолог у жодному разі не повинен показувати своє роздратування, невдоволення людиною. Якщо ви обрали цю професію, але не можете бути спокійними у спілкуванні з людьми, необхідно розвивати в собі це вміння.

Які якості ще стануть у нагоді психологу?

  • Вміння слухати. Найчастіше людині, яка звернулася за допомогою до психолога, достатньо вимовитись і почути слова підтримки.
  • Емоційний інтелект. Це здатність розуміти природу почуттів, швидко знаходити спільну мову з людьми.
  • Комунікабельність. Психолог має бути товариським. Люди не повинні відчувати вашого поганого настрою, втоми від роботи. Якщо ви не вмієте приховувати, краще поміняти сферу діяльності.
  • Вміння зберігати конфіденційну інформацію. При вирішенні чужих проблем доводиться знати подробиць їх особистого життя. Психолог не повинен нікому про них поширюватися.

Фахівець із психології має вміти знаходити індивідуальні рішення кожної проблеми. Тому йому потрібно завжди бути готовим навчатися методик, отримувати нові знання.

Що чекає на спеціальність у найближчому майбутньому?

Робота мислення, психологічні якості, причини їхнього прояву – ключові об’єкти вивчення психологами. Дипломовані фахівці завжди будуть затребувані на ринку праці. Тільки вони можуть надавати професійну допомогу тим, хто потрапив у критичні ситуації. Фахівець допомагає людям використовувати власні внутрішні ресурси як для особистісного зростання, так і для кар’єрного.

Найближчими роками потреба в психологах тільки зростатиме. Насамперед будуть затребувані фахівці, які здобули якісну освіту.

Tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.